
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 1.4478 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
Stock: 9241
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23169
Ext.Price$0.23169
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23169 | $0.23169 |
| 10 | $0.13850 | $1.38500 |
| 50 | $0.10174 | $5.08700 |
| 100 | $0.09147 | $9.14700 |
| 500 | $0.07198 | $35.99000 |
| 1000 | $0.06635 | $66.35000 |
| 3000 | $0.05882 | $176.46000 |
